Siirry sisältöön

Yhteystiedot

Kuljetus ja Maanrakennus P. Salonen Oy

Puhelin
040-4878059

Sähköposti
toimisto@salonenoy.fi

Osoite
Ahertajankatu 12
04440 JÄRVENPÄÄ

Y-tunnus
0519643-6

Ota yhteyttä ja kysy lisää

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Yritysjohto

Jari Nordström

Toimitusjohtaja

0400 616 458

jari.nordstrom@salonenoy.fi

Pekka Salonen

Toimialajohtaja

0400 481 249

pekka.salonen@salonenoy.fi

Pasi Salonen

Toimialajohtaja

0400 850 670

pasi.salonen@salonenoy.fi

Kuljetukset ja konetyöt

Pekka Salonen

Kuljetukset

0400 481 249

pekka.salonen@salonenoy.fi

Pasi Salonen

Kaivinkonetyöt ja tuenta

0400 850 670

pasi.salonen@salonenoy.fi

Niklas Aho

Kuljetukset ja vaihtolavat

050 443 0452

niklas.aho@salonenoy.fi

Nico Lindström

Nosturiautotyöt

0400 349 170

nico@salonenoy.fi

Urakointi, Tarjouslaskenta

Markku Pajari

Toimialajohtaja

041 466 6457

markku.pajari@salonenoy.fi

Työmaat

Juha Heikkonen

Työpäällikkö

0400 455 431

juha.heikkonen@salonenoy.fi

Ira Jouppila

Työpäällikkö

0400 810 724

ira.jouppila@salonenoy.fi

Juha Valkonen

Vastaava työnjohtaja

044 293 5193

juha.valkonen@salonenoy.fi

Sami Haverinen

Työnjohtaja

046 923 3270

sami.haverinen@salonenoy.fi

Markku Valve

Työnjohtaja

040 547 6550

markku.valve@salonenoy.fi

Kunnossapito

Keijo Lehtikangas

Johtaja

050 5243 660

keijo.lehtikangas@salonenoy.fi

Veera Lehtikangas

Vastaava työnjohtaja

041 730 3069

veera.lehtikangas@salonenoy.fi

Lauri Niskanen

Työnjohtaja

041 730 5283

lauri.niskanen@salonenoy.fi

Mittaus

Raimo Ylipulli

Mittaustyönjohtaja

050 514 3399

raimo.ylipulli@salonenoy.fi

Kalusto

Jarno Lahti

Kalustopäällikkö

0500 701 538

jarno@salonenoy.fi

Taloushallinto ja toimisto

Nelli Nordström / äitiyslomalla toistaiseksi

Palkat ja Taloushallinto

050 438 5647

nelli.nordstrom@salonenoy.fi

Jaana Lampén

Kirjanpito

0400 676 392

jaana.lampen@salonenoy.fi

Hannele Syrjänen

Myyntireskontra

041 730 5285

hannele.syrjanen@salonenoy.fi

Sara Salmela

Ostoreskontra

041 731 4918

sara.salmela@salonenoy.fi

Kirsti Parvi

Talousjohtaja

050 517 4569

kirsti.parvi@salonenoy.fi

Roope Vihanto

Henkilöstöpäällikkö

040 587 0323

roope.vihanto@salonenoy.fi

Verkkolaskutus: 

Verkkolaskutusosoite: 003705196436

Operaattori: PAGERO

Välittäjätunnus: 003723609900 tai PAGERO

Paperilaskut:

Mikäli yrityksellänne ei ole valmiutta lähettää laskuja sähköisesti, pyydämme teitä käyttämään keskitettyä laskutusosoitettamme:

Kuljetus ja Maanrakennus P. Salonen Oy
OVT 003705196436
PL 908
02066 DOCUSCAN

Sähköpostilaskut:

Jos et pysty lähettämään verkkolaskua, voit lähettää PDF-laskun osoitteeseen admicom@xbs-salo.com.
Yhdessä sähköpostissa voi olla vain yhden laskun tiedot yhdessä PDF-tiedostossa, joten laskun mahdolliset liitteet tulee skannata samaan PDF-tiedostoon laskun jatkosivuiksi.
Huomioithan, että PDF-laskussakin tulee olla paperilaskun osoitetiedot.

Teillä on myös mahdollisuus lähettää veloituksetta laskunne Pageron portaalin kautta. Lue lisää: https://www.pagero.fi/project-pages/admicom/.

Mahdollinen koontilaskutus tulee purkaa.